Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic wykonywana jest wówczas, gdy po konsultacji lekarskiej specjalista uzna, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W trakcie konsultacji uwzględnione są wyznaczniki takie jak: rodzaj choroby, inne schorzenia pacjenta, przyjmowane specyfiki medyczne, wcześniejsze hospitalizacje i operacje, urazy z lat poprzednich. W trakcie rozmowy ma miejsce też ocena siły mięśniowej chorego i może być zlecone badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław oferuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywrócić sprawność w obrębie narządu ruchu.

Można między innymi oczekiwać: przywrócenia kompletnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, czy zmniejszenia czucia dolegliwości w wypadku bólu oraz dyskomfortu. Niezależnie od tego, z czym będzie zmagać się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma za zadanie przywrócić funkcję narządu ruchu. Rehabilitanci przygotują tempo i zakres treningów indywidualnie dla wszystkich pacjentów.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny wzmacnia osłabione mięśnie, przywraca zakres ruchu, a także poprawia ogólną sprawność. W Sports Medic może też odbyć się rehabilitacja chorych po zabiegach, bazująca na na stosowaniu się do rekomendacji lekarzy i wracaniu do zwykłego stylu funkcjonowania. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą także korzystać sportowcy po przebytych kontuzjach. Można na fizjoterapię trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po operacjach: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Dodatkowo, schorzenia w takiej placówce poddawane leczeniu są również z użyciem iPRF w chorobach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W ośrodku realizowane są również badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, bazujące na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem USG bioderek.