Najważniejsze informacje na temat przelotu paralot

Najważniejsze informacje w temacie lotu paralotnią firma Paralotnie Rewal – Trzęsacz udostępnia na witrynie internetowej. Na przykład, można dowiadywać się, w jakim miejscu dokładnie odbywa się lot, a więc z jakiego miejsca się rusza. W dodatku, eksperci ukazują kwestie formalne, a więc jak zapisać się na przelot i w jakich okolicznościach pogody ma on miejsce.

Latać mogą osoby w przedziale wagowym od trzydziestu do 90 kg. Ograniczenia do przeżycia lotu to: schorzenia serca, epilepsja, schorzenia układu krążenia oraz schorzenia o podłożu psychicznym. Dobrze będzie orientować się, iż loty nie są rezerwowane na określone dni oraz godziny. Są albowiem uzależnione od tego, jaka obecnie panuje pogoda w Rewalu – Trzęsaczu, a zwłaszcza od tego, jaki jest wiatr.

Loty odbywają się w takim razie na bieżąco, po zapoznaniu się przez specjalistów z tym, jakie są uwarunkowania w górze. Piloci stale podkreślają, że znaczące w czasie na tyle inspirującej przygody jak paralotnie Rewal jest bezpieczeństwo.

Nie należy latać w związku z tym w deszczu, w burzy i przy podmuchach wiatru większych niż 6 m/s. Z tego względu to pilot ma lot próbny i na takiej przesłance wyznaczy, czy są możliwości do odbywania przelotów przez wszystkie osoby, które chcą to robić. Rodzice, którzy chcieliby, żeby dziecko poleciało paralotnią zobowiązane są wyrażać zgodę, gdy chodzi o osobę niepełnoletnią. Waga pociechy musi także pozostawać większa aniżeli 30 kg oraz nie większa niż 90 kg.

Loty osób niepełnoletnich mają miejsce tylko pod okiem opiekunów. Specjaliści podkreślają również, że znaczące jest to, w jaki sposób dana osoba się ubierze na lot. Ubranie musi być komfortowe, sportowe, a obuwie najlepiej dobrać takie, by było osłonięcie przed spadnięciem, czyli albo zawiązane albo na rzepy. W chłodne dni dobrze będzie zakładać bluzę, gdyż na górze jest o wiele chłodniej. Będąc odpowiednio przygotowanym bez wątpienia będzie się zadowolonym.