Auto elektryczne – lub warto w nie ulokować finanse?

Jednym z najbardziej popularnych rodzai paliwa zarówno w naszym kraju jak oraz na całym świecie jest benzyna. Coraz częściej wybiera się jednak także diesle oraz auta elektryczne – znacznie więcej na stacja ładowania samochodów elektrycznych. Na krajowych stacjach typ tego paliwa występuje w dwóch odmianach, jako benzyna bezołowiowa dziewięćdziesiąt pięć oraz benzyna bezołowiowa dziewięćdziesiąta osiem. Silniki napędzane tego rodzaju paliwem jeszcze do niedawna były jednymi z najbardziej popularnych ponieważ pozwalały one na wysoka kulturę pracy silnika i korzystne jego osiągi i wysoką wydajność.

Niemniej jednak silnik benzynowe o podobnej mocy, co na przykład silniki diesla palą o dużo więcej. Do tego litr tego paliwa jest o dużo droższy, co też przełożyło się na mniejsze zainteresowanie wśród potencjalnych kontrahentów jednostkami napędowymi. W silniki benzynowe wyposażone są głównie samochody osobowe, jakich właściciele kiedyś, gdy ceny benzyny były niższe o wiele wyżej stawiali sobie komfort oraz dynamikę jazdy aniżeli wydatki związane z zakupem jego. Silniki benzynowe o pojemności takiej samej, co na przykład silniki diesla mają o wiele lesze przyśpieszenie, co na pewno docenia sobie wielu fanatyków czterech kółek. Następnym nadzwyczaj atrakcyjnym paliwem na polskim oraz światowym rynku jest olej napędowy.

Paliwo te jest niezmiernie popularne głownie wśród kierowców pojazdów motoryzacyjnych wykonujących wskazane zadania. Pojazdy takie jak autobus, BUS czy też kolosalne ciężarówki niemalże w stu procentach napędzane są przez silniki diesla spalające olej napędowy. Na fakt ten wpływa to, iż silniki diesla spalają o dużo mniej paliwa niż silniki benzynowe, oprócz tego paliwo to jest o dużo tańsze.

Spalanie mniejsze o cztery czy też pięć litrów to wielkie oszczędności dla przedsiębiorców, których kierowcy w ciągu miesiąca wykonują tysiące kilometrów. Usługi transportowe samochodami z silnikami diesla przekładają się bezpośrednio na jej cenę, przez co dana korporacja może na rynku rywalizować z innymi. Na polskich stacjach spotykamy dwa rodzaje paliwa pod nazwą diesel jednym z nich jest tradycyjny olej napędowy drugim natomiast jest BIO diesel. BIO diesel to ekologiczna forma oleju napędowego, jaka jest tańsza od pospolitego diesla o jeden złoty, przez co stało się ono wybitnie popularne.